Oskuste festival

Oskuste festival keskendub noortele ning oskustele ja hobidele, millest tulevikus võib saada elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu.


Kahepäevane üritus on täis võimalusi täiendada enda teadmisi, panna käed külge erinevates töötubades, mida korraldavad nii koolid ja ettevõtted ning vaadata ringi võimaluste maailmas, mida pakuvad juba omandatud oskused.
Päevi sisustavad särtsakas päevajuht, kutsekoolid, karjäärispetsialistid ja teised põnevad eksponendid. Saab jälgida üle 25 kutsemeistrivõistluse ning nälga kustutada tänavatoidualal.

Festival on kõigile TASUTA!


Tule uudistama! Noorel meistril saad infot järgnevate koolide kohta:

Tegu on 2019. aasta infoga. 2020. a festivali info tuleb jooksvalt jaanuari-veebruari jooksul.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Balletikool, Tallinna Ehituskool, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Hiiumaa Ametikool, Järvamaa Kutsehariduskeskus, Kehtna Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Luua Metsanduskool, Eesti Massaaži ja Teraapiakool, Olustvere Teenindus- ja MaamajanduskoolGeorg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool, Tallinna Polütehnikum, Rakvere Ametikool, Räpina Aianduskool, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Tervishoiukõrgkool, Tartu Kunstikool, Tallinna Teeninduskool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Valga Kutseõppekeskus, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool, Viljandi Kutseõppekeskus, Võrumaa Kutseõppekeskus.

Kutsekoolide kohta saad lisaks uurida www.kutseharidus.ee.

Tahad teada, milline amet sobib just Sulle? Tule osale töötubades!

Vastuse võid saada erinevatest töötubadest, kus sul on võimalik mänguliselt ja kaasahaaravalt eri ametites kätt proovida – nii metallitöös kui ka soengutegemises, kokkamisest rääkimata! Tegevusi viivad läbi kutsekoolide õpilased, kes jagavad oma kogemusi ning küsimuste tekkimise korral suu pihta ei lööda. Töötubadesse eelregistreerimist pole, tule lihtsalt kohale!

 1. Elektri töötuba – Elektri töötoas viivad tegevusi läbi Tartu Kutsehariduskeskuse ja Tallinna Ehituskooli noored. Pane ennast proovile elektriku triatlonis ja valgusahela koostamises.
 1. Metalli töötuba – Metalli töötoas viivad tegevus läbi Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli ja Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli noored. Keevitussimulaatori abil saab teha oma esimese keevitusõmbluse eksimust kartmata ning valmistada erinevate matriitside abil õnnemünte, mille saad soovi korral kaasa võtta.
 1. Automaalri töötuba – Automaalri töötoas viivad tegevusi läbi Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli noored.  Oma esimesed käeharjutused saab teha autode värvimise simulaatoril.
 1. Toidu töötuba – Toidu töötoas on juhendajateks Võrumaa Kutsehariduskeskuse, Tartu Kutsehariduskeskuse, Tallinna Teeninduskooli ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õpilased. Töötoas saab valmistada erinevaid hõrgutisi, mille saab ise ka ära süüa 😊
 1. Juuksuri töötuba – Juuksuri töötoas aitavad sõbrannale patsi punuda ja lokke teha Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilased.
 1. Ehituse töötuba – Ehituse töötoas saab Tartu Kutsehariduskeskuse noorte meistrite käe all panna tapeeti ja Tallinna Ehituskooli juhendamisel dekupaaži (salvrätitehnika) lillepotile.
 1. Tervise töötuba – Tervise töötoas askeldavad Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpilased. Õppida saab erinevaid massaaživõtteid, harjutada elusamist ja tunda ennast vanainimesena 😉.
 1. Põllumajanduse ja metsanduse töötuba – Põllumajanduse ja metsanduse töötoas toimetavad Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli ja Luua Metsanduskooli õpilased. Vahetada saab saeketti ja simulaatori abil toit põllult lauale tuua.
 1. Keemia töötuba – Põnevaid keemiakatseid viib läbi Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus.
 1. Fotograafia töötuba – Fotograafia töötoas saab osaleda Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse ja Tallinna Polütehnikumi õpilaste poolt läbiviidaval fotosessioonil, fotot töödelda ja mälestuseks see ka välja trükkida.
 1. Puidu töötuba – Tallinna Ehituskooli, Võrumaa Kutsehariduskeskuse ja Rakvere Ametikooli õpilaste juhendamisel saab mõõta, saagida, puurida ja ühendada puitdetaile. Valmistatakse linnupesakaste ja trips-traps-trulle ja muud huvitavat.
 1. Rätsepa töötuba – Tallinna Tööstushariduskeskuse õpilaste abil saab kätt proovida õmblemises ja kujundamises.
 1. Floristi töötuba – Taimsest materjalist saab erinevaid ehteid valmistada Räpina Aianduskooli õpilaste juhendamisel.
 1. Roboti töötuba – Tallinna Tööstushariduskeskuse noored annavad võimaluse ennast proovida panna programmeerimises.